ul Radoszowska 7

44-293 Szczerbice

ospszczerbice@wp.pl

Prądownica uniwersalna PW 52    szt-2

Prądownice wodne przeznaczone są do wytwarzania wodnych strumieni zwartych

WYDAJNOŚĆ:
205 l/min. przy 5 bar
330 l/min. przy 12 bar
                                Zasięgi maksymalne:
                                                                 Poziomy 27 metrów
                                                                 Pionowy 20 metrów

Prądownica PW 52/R TURBOSUPON    szt-2

uniwersalna przeznaczona jest do wytwarzania wodnych strumieni zwartych i rozproszonych z płynną regulacją kąta bryłowego strumienia rozproszonego do 110°.

Zakres ciśnienia roboczego: 0,4-1,2 MPa
Wydajność strumienia zwartego (przy ciśn. 0,6 MPa): 0-500 l/min.
Zasięg rzutu strumienia zwartego (0,6 MPa i 400 l/min): 37 m
Wysokość rzutu strumienia zwartego (0,6 MPa i 400 l/min): 27 m
Zasięg rzutu strumienia zwartego (0,6 MPa i 400 l/min) przy kącie rozproszenia 110°: 6,7 m
Szerokość rzutu strumienia rozproszonego (0,6 MPa i 400 l/min) przy kącie rozproszenia 110°: 1/3 KM

Rozdzielacz kulowy potrójny  szt-1

Służy do rozdzielania strumienia wody z głównej części linii wężowej o przekroju Ø 75 na trzy linie o średnicy Ø 52, Ø 75 i Ø 52.

Wyloty rozdzielacza są wyposażone w niezależne zawory kulowe służące do zamknięcia przepływu.

Zbieracz  szt-1

umożliwia doprowadzenie wody do węża o wielkości Ø 110 z dwóch źródeł zasilania wężami o wielkości Ø 75. Zawór zwrotny klapowy pozwala na samoczynne odcięcie jednego z dopływów w przypadku znacznej różnicy ciśnień zasilania.

Urządzenia niezastąpione są podczas większych akcji z użyciem kilku autompomp czy motopomp lub pracy z działkami gaśniczymi dużej wydajności.

Kurtyna wodna Ø 75 z regulacją  szt-1
Kurtyny wodne służą do wytwarzania zasłon wodnych mających na celu:

• Zmniejszenie siły promieniowania cieplnego pożaru,
  • Ochronę przed rozprzestrzenianiem się pyłów,
  • Umożliwiają neutralizację gazów i dymu
  • Chłodzenie zagrożonych pożarem obiektów.

Urządzenia mogą być ustawiane w szeregu tworząc szerokie ściany wodne blokujące rozprzestrzenianie się pożaru. Kurtyny wodne posiadają możliwość płynnej regulacji wydajności, szerokości i wysokości strumienia, którą uzyskuje się za pomocą obrotu dźwigni.

Smok ssawny prosty Ø110  szt-1

stanowi początek linii ssawnej i służy do zabezpieczenia węzy ssawnych przed dostaniem się zanieczyszczeń. Wyposażony jest w nasadę wielkości 110. Posiada zamontowany wewnątrz zawór zwrotny i kółko na linkę sprzężoną z dźwignią do otwierania zaworu. Ponadto smok posiada ucho do mocowania pływaka.

Wysysacz (Injektor)

Wysysacz przeznaczony jest do wydobywania wody z piwnic, studzienek, wykopów budowlanych etc. Napędem injektora jest strumień wody podawany z hydrantu lub motopompy (samochodu gaśniczego).

Dolna część wysysacza zaopatrzona jest w sitko umożliwiające zasysanie wody zanieczyszczonej i szlamowej.

Przełączniki 110/75, 75/52, 52/25

Przełączniki stosowane są do połączeń węży tłocznych o różnych średnicach wewnętrznych lub przyłączania węży do armatury z inną wielkością nasady niż łączniki węży.

Created with WebWave CMS

ul Radoszowska 7